Drzwi zewnętrzne

Każdy inwestor staje w końcu przed dylematem: drzwi stalowe, aluminiowe czy drewniane? Wybór nie jest łatwy: różnorodność właściwości, spory rozrzut cenowy oraz ogromna ilość dostępnych modeli może spowodować spory ból głowy. Wspólny mianownik jest jednak jeden: drzwi są wizytówką naszych domów.

DRZWI STALOWE: WIKĘD

Jeśli interesują Państwa drzwi wejściowe, które oprócz nowoczesnego designu będą charakteryzowały się bezpieczeństwem i najwyższą jakością wykonania to zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Wikęd.

Drzwi stalowe, które proponujemy cechują się ogromną stabilnością dzięki przemyślanej konstrukcji. Produkcja drzwi Wikęd oparta jest na użyciu piany poliuretanowej metodą zlewania, która polega na wypełnianiu środka odpowiednio dobranym czynnikiem. Ponadto użyty zostaje ramiak z drewna warstwowo klejonego, który jest dodatkowym elementem stabilizującym całe drzwi.

Dzięki możliwości kompleksowej regulacji, drzwi będą służyły na lata. W tym celu specjalne zawiasy 3D, w które wyposażone są drzwi pozwalają na płynną regulację bez konieczności demontowania skrzydła z ościeżnicy.

W standardzie firmy Wikęd także obecne są przeszklenia z tzw. ciepłymi ramkami międzyszybowymi. Znacząco poprawiają one parametry termiczne pakietów szybowych. Dzięki temu nie tworzy się mostek termiczny szyby oraz minimalizuje się ryzyko wystąpienia skroplin wody w bocznych partiach przeszkleń.

DRZWI DREWNIANE – ERKADO

Drzwi drewniane to wyroby prestiżowe: piękne i ponadczasowe. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość kreowania niemal dowolnego wyglądu – od minimalistycznych wzorów do bogatych zdobień. Widoczna struktura słojów naturalnego drewna tworzy unikatowy wzór, co czyni wnętrze ciepłym i przytulnym już od samego wejścia. Kolejną zaletą drzwi drewnianych jest ich wysoka izolacyjność akustyczna. Otwierają się i zamykają ciszej, a także znakomicie tłumią hałasy z zewnątrz. Posiadają również znakomite właściwości izolacyjne, niedostępne dla drzwi stalowych. Drewno jest znakomitym izolatorem wykorzystywanym w budownictwie od wielu lat. Drzwi z kolekcji Erkado mogą osiągać współczynnik przenikania ciepła Ud na poziomie nawet 0,63 W/m2K.
Często klienci obawiają się, że drzwi drewniane są bardziej wymagające pod kątem użytkowania (trzeba je impregnować, mogą się wypaczać, pękać, odbarwiać). Nic bardziej mylnego! Innowacyjna, płytowa technologia produkcji Erkado pozwala na zachowanie piękna drzwi drewnianych, eliminując jednocześnie „bolączki” tradycyjnych technologii: rozsychanie i przesuwanie się kasetonów, wypaczanie się skrzydeł, nierównomierne wybarwianie poszczególnych elementów drzwi, pękanie i falistość oklein oraz problemy z wypełniaczami spoin. Drzwi impregnowane są przynajmniej 3 warstwami lakieru (dodatkowo możliwa 4 warstwa). Można je pielęgnować w prosty sposób. Dzięki temu piękno ich powierzchni pozostaje niezmienne na długie lata.

Zobacz najnowszy katalog drzwi zewnętrznych Erkado